
2020 中國第十一屆全國體教運動大賽暨 United Robots順利舉行

Ukrainian Players Have Won the International Robotics Competition
12 грудня 2020 року в Шанхаї успішно пройшли 11-і Національні змагання зі спортивної робототехніки United Robots. Змагання проводилися під егідою “Альянсу розвитку інформаційної індустрії «Один пояс, один шлях»”. Їхніми організаторами виступили Організаційний комітет Міжнародних змагань роботів United Robots та Національний організаційний комітет змагань зі спортивної робототехніки. Співорганізатором виступив Risen International Education.

На церемонії відкриття відповідні освітні керівники та експерти науки і технологій з США, Канади, Росії, України та інших країн оприлюднили відео, щоб підбадьорити учасників конкурсу та побажати їм успіху. Дмитро Устінський, представник російської компанії з розвитку мозку та робототехніки, сказав у відео: «Я сподіваюся, що на майбутніх змаганнях та технічних обмінах молоді люди з Китаю та Росії матимуть все більше і більше можливостей навчатися разом, прогресувати і рости разом, спільно творити більш згуртований та розумний прекрасний світ!» Водночас Володимир Ночвай, керівник лабораторії досліджень та інновацій даних Київського академічного університету, зазначив, що всі студенти, які беруть участь у конкурсі, можуть навчатись та робити наукові дослідження в Київському академічному університеті. Сергій Дзюба, керівник навчального науково-технологічного центру “Сократ”, та його студенти висловили у відео свої вітання з цим змаганням та сказали, що в майбутньому ми будемо більше співпрацювати у галузі робототехніки, а всі охочі зможуть відвідати Україну.


В рамках конкурсу було створено 11 конкурсних проєктів, в тому числі: конструкція з великих частинок типу Lego, механічна конструкція типу Lego, Lego WEDO, Lego EV3, мови програмування Scratch, C, C ++, Python, програмування EV3, роботи-гуманоїди тощо. Наразі це загальні і популярні мови програмування. Цілі конкурсу варіюються від простого підбору кольорів, побудови конструкції, креативності до складного механічного дизану, двигунів та різноманітних пристроїв для програмування, стратегій у реальному часі тощо. Серед них двоногий гуманоїд бере участь у мультидисциплінарних програмах, що включають різні алгоритми, такі як управління роботом, сенсорні технології, технологія бездротового зв’язку, планування руху та двонога хода. Це також фокус і труднощі, з якими стикаються сучасні наукові дослідження. Ці змагання не тільки перевіряють інноваційну свідомість спортсменів та рівень розвитку розуму роботів, але також відображають їхні різноманітні здібності. Значно покращилися їхня датність досліджувати та навчатися, мислити та вирішувати проблеми, здатність до творчих інновацій та наукової практики, здатність до спілкування та співпраці тощо. Нехай кожна молода людина стане промоутером світових змін. Це змагання залучило українських учасників, а також понад 200 команд та 1000 видатних спортсменів із Шанхаю, Тяньцзіня та інших міст країни.
