烏克蘭選手在國際機器人競賽中獲得名次
Southern California University of Health Sciences
Міжнародні змагання зі спортивної робототехніки National Sports Robots та United Robots Elite Challenge пройшли у Київському академічному університеті (КАУ) 11 та 12 грудня 2020 року. 10 учасників з України та 900 учасників з Китаю склали понад 200 команд у різних видах змагань, що змагалися за чемпіонство через Інтернет. Після жорсткої конкуренції арбітри з України та Китаю нарешті вирішили, що українські команди ERA_junior та UkraineRoboMagic посіли перше місце у цьому міжнародному змаганні.
Міжнародні змагання зі спортивної робототехніки National Sports Robots та United Robots Elite Challenge зародилися в Азії, Китаї, та швидко набули популярності серед юних ентузіастів робототехніки у Китаї. Цього року змагання були вже 11-і за ліком та вперше проходили у міжнародному форматі. Відповідно до концепції сприяння розвитку молодіжної науки і технологій та розширення міжнародного співробітництва України в галузі науки і технологій, захід був спільно організований Рішен центром міжнародних культурних обмінів України (RICEC, NPO), Київським академічним університетом (KAU), і Рішен Центром міжнародних освітніх обмінів США (RIEEC) в Україні. Це змагання включає в себе 11 категорій, в тому числі WEDO, EV3, Scratch, C, C++, Python та ін.
На церемонії відкриття лідери та експерти у галузі науки і техніки з України, Китаю, США, Канади, Росії та інших країн надіслали відео з підтримкою учасників і побажанням успішного проведення змагання. Заступник директора Інституту математики НАН України та заступник директора з розвитку та інновацій Київського академічного університету Олександра Антонюк передала теплі вітання студентам з країн-учасниць, представила Київський академічний університет і запросила учасників з різних країн відвідати Україну. Кевін Лю, керівник Науково-освітнього центру KAU-Risen Київського академічного університету і керівник американського Рішен-центру, також передав учасникам, тренерам і суддям щирі вітання. Це змагання також отримало активну підтримку з боку члена-кореспондента НАН України, директора КАУ Олександра Кордюка і заступника директора КАУ з навчально-виховної та наукової роботи, професора Віталія Шадури.
У день змагань через епідемію кожен член української команди-учасниці пройшов дезінфекцію і розташувався у своїй зоні безпеки на безпечній відстані від інших учасників. Паралельно в той же час проводилися змагання у Китаї. Хоча дві конкурентні секції знаходилися на відстані тисяч миль одна від одної, вони з’єднувалися через хмарну мережу і взаємодіяли протягом усього процесу. Чудові виступи українських команд неодноразово викликали оплески суддів і тренерів китайського дивізіону. Пані Рут Дін, голова організаційного комітету United Robots, сказала, що українські гравці, безсумнівно, дуже добре проявили себе з точки зору професіоналізму і технічності. Китайський арбітр Яо Цзяньюн підтвердив, що учасники українських команд виступили дуже добре у своїй віковій групі. Організація та функціонування всього змагання в Україні були дуже чіткими, і в багатьох аспектах іншим командам-учасницям було чому повчитися. Чен Яньцзя, директор RICEC, під час вручення нагород студентам зазначив: «Цей конкурс є відбором до змагань United Robots та Sports Games Elite Challenge 2021. Команди, які потраплять до фіналу, визначатимуться на основі підсумкового рейтингу змагань. Я сподіваюся, що учасники змагань, яким сьогодні не пощастило, будуть продовжувати наполегливо працювати і не падати духом. Ми проведемо черговий матч навесні 2021 року, щоб надати вам ще одну можливість пройти до фіналу”. Згідно з оголошенням оргкомітету змагань, команди-переможці фінальних змагань отримають стипендії на навчання у двох середніх школах США та Канади.
Українські команди в основному брали участь у блоці змагань EV3. Темою конкурсу був “Шовковий шлях”. Роботи кожної команди мали рухатися у суворій відповідності з правилами змагань, а творча робота учасників полягала у складанні роботів, програмуванні та виконанні запланованих завдань, а також переміщенні об’єктів на карті по стародавньому маршруту Шовкового шляху. Робот вирушив із стародавнього Сіаню в Китаї, рухався плодовитими східноєвропейськими рівнинами Київської Русі, прибув на Апеннінський півострів, а потім відправився із Середземного моря через Аравійський півострів та Індійський океан назад до Китаю. На цьому древньому міжнародному шляху культура, технології та торгівля усіх згаданих країн досягли безпрецедентної інтеграції та інноваційного розвитку. Нинішня українська молодь також стала на шлях міжнародного співробітництва у галузях науки, техніки, інженерії та математики. Бажаємо усім українським та міжнародним конкурсантам чергових успіхів у змаганнях United Robots Elite Challenge 2021 року. З нетерпінням чекаємо 2021 року, коли ми знову зустрінемось у Київському академічному університеті!